تبلیغات چیست؟

تبلیغات چیست؟

تبلیغات رایگان یا (آگهی رایگان) در انتهای مطالب می باشد.

تبلیغات به طور کلی یعنی ساخت پیامی که یک نفر را برای انجام کاری متقاعد کند و انگیزه دهد. تبلیغات خوب به گونه ای طراحی می شود که بسیار تاثیر گذار، به یادماندنی و در بسیاری از مواقع جذاب باشد. تبلیغات ، توجه بیننده را مختل می کند و تمرکز اصلی آن ها را می طلبد.

تبلیغات همچنین به روش های گوناگونی نیز اجرا می شود. تبلیغات وبسایت ، تبلیغات تلوزیونی ، رادیویی، بیلبورد، آگهی تبلیغاتی ، تبلیغات رسانه های اجتماعی مثل اینستاگرام ، تلگرام و… همه به عنوان تبلیغات شناخته می شوند. موارد زیر شکل های مختلفی است که تبلیغات در طول این سال ها حضور داشته است:

  1. آگهی تبلیغاتی  
  2. پاپ آپ های آنلاین و تبلیغات موتورهای جستجو
  3. تبلیغات رسانه های اجتماعی
  4. اسپانسرینگ محتوای سایت
  5. تبلیغات تلوزیونی و رادیویی
  6. تبلیغات چاپی و پوستر
  7. تبلیغات بیرونی و بیلبورد
  8. روزنامه و مجلات
  9. و…

که هر کدام بسته به شغل و نوع فعالیت شما تاثیرات متفاوتی در جذب مشتری و شناخت بیشتر کسب و کار شما می شوند.

مزایا و معایب تبلیغات

تبلیغات و انواع آن

تبلیغات فواید و مضرات فراوانی دارد ما قصد داریم فواید و مضرات تبلیغات راشرح بدهیم زیرا تبلیغات ستون فقرات هر استراتژی بازاریابی است و تقریباً هر مشاغل در سراسر جهان مبالغ بالایی را صرف انجام تبلیغات می‌کند.

تبلیغ را جدی بگیرید ! حتی به صورت آگهی رایگان!

سوال اصلی این است که آیا تبلیغات مفید است یا خیر و برای پاسخ به این سؤال باید به برخی از مزایای تبلیغات و معایب تبلیغات بپردازیم.

مزایا و فواید تبلیغات :

 1. بزرگترین  و مهم ترین فایده تبلیغات نمایش و نشان دادن محصولات و خدماتی است ، که شما انجام میدهید ، هیچ کس نمیداند شما چه خدمات و چه محصولاتی را به فروش می رسانید ، مگر این که تبلیغات انجام دهید.

شرکت‌ها برای ایجاد آگاهی در مورد محصول و خدمات خود در ذهن مشتریان باید سر و صداهایی را ایجاد کنند و تبلیغات دقیقاً همین کار را انجام می‌دهد.

 2. تبلیغات به شرکت‌ها كمک می‌کند تا در ساخت تصوير برند از اهميت بسياري برخوردار باشد ، تا آنجا كه از ديدگاه بلند مدت کسب‌وکار مربوط می‌شود و همه ما می‌دانیم كه برندها یک‌شبه ايجاد نمی‌شوند، و تبليغات يكی از ستون‌های اساسي است كه در آن تصوير برند ساخته می‌شود.

 3. به گسترش کسب‌وکار ها و شرکت‌ها و به بازارهای جهانی کمک می‌کند و خود را محدود به بازار محلی نمی‌کند، به دلیل تبلیغات است که شرکت هایی مانند Apple ، Nestle ، BMW در سراسر جهان شناخته شده اند و میزان دسترسی آنها به کشوری خاص محدود نمی‌شود.

معایب و مضرات تبلیغات :

 1. تبلیغات باعث افزایش هزینه های شرکت می‌شود زیرا کلیه شیوه‌های تبلیغاتی مانند رادیو ، تلویزیون و اینترنت پرهزینه می‌باشند ولی روش های کم هزینه تر با بازدهی بالاتر نیز نتایج مطلوبی را رقم میزنند .

تبلیغات به نوبه خود منجر به فشار بر سود شرکت می‌شود و از این رو اگر تبلیغات نتواند به افزایش مطلوب در میزان فروش شرکت منجر شود عملا هزینه سوخت میشود.

 2. تبلیغات گمراه کننده نیز میتوانند باشد ، با توجه به این که محصولات و خدمات بی کیفیت تبلیغات گسترده ای در تمامی جوانب انجام داده اند ، ممکن است کمی برای مشتریان گیج کننده باشد.

 3. هزینه تبلیغات ارتباط مستقیم با هزینه محصول یا خدمات دارد

(هرچه تبلیغات گران تر ، هزینه محصول یا خدمات هم به مراتب بالا تر می رود) پس از این رو تبلیغات برنامه ریزی نشده میتواند ، باعث سقوط نمودار فروش شما شود.

نتیجه چه شد ؟!

با توجه به تمامی موارد ذکر شده تبلیغات برنامه ریزی شده و هدفمند به صورت آگهی رایگان یا بقیه روش ها میتوانند تاثیر گذاری به شدت بالایی در کسب و کار شما داشته باشند . اما تبلیغات بدون هدف و سر خود میتواند ضربه مهلکی بر پیکر کسب و کار شما باشد.

تبلیغات رایگان
تبلیغات رایگان
 1. از شبکه های اجتماعی استفاده کنید.
 

شما میتونید از شبکه های اجتماعی مختلف به راحتی تبلیغ رایگان انجام دهید ، چه بسا پیج هایی که اجازه تبلیغ رایگان به شما میدهند.

 2. وبلاگ و محتوای نوشتاری
 

پیشرفت! تمامی کسب و کار ها در دنیای امروزی و پیشرفت رو به جلو تکنولوژی همگی نیازمند وبلاگ برای معرفی و جذب مشتری می باشند.

 3. پاسخ به سوال کاربران در اینترنت و وبسایت
 

در فضای مجازی کاربران بسیار زیادی هستند ک در حوزه کسب و کار شما گمراه شده اند یا به مشکل خورده اند ، برای شروع پاسخ آنها را درست و بدون غلط بدهید و در گوشه کمی به کسب و کار خود اشاره کنید.

 4. در همایش ها و اجتماعات مرتبط شرکت کنید و مشتری جدید پیدا کنید.
 

در همایش های مرتبط میتوانید ، مشتریان جدید و دائمی پیدا کنید ، پس حتما این موارد را اجرا کنید.

 5. کسب و کار خودتان را در محل کار تبلیغ کنید.
 

چرا تابلو یا نشانه ای در محل کسب و کار خود ندارید ، حتما از تابلو یا یک نشانه در محل کسب خود استفاده کنید تا در کمترین حالت 20% مشتری بیشتر داشته باشید.

 6. از فاکتور فروش خود به عنوان تبلیغات استفاده کنید.
 

از فاکتوز های فروش ساده استفاده نکنید ، فاکتور های فروش گاهی صد ها بار دست به دست میشوند پس میتوامید کسب و کار خودتان را در آنها معرفی کنید.

 7. نحوه بسته بندی خلاقانه جوابه!
 

خلاقیت همیشه جوابه ، فراموش نکنید که بسته بندی محصولاتتون یا خدماتتون رو خلاقانه تر کنید و تبلیغات رایگان انجام بدید.

 8. به مشتریان خود هدیه بدهید.
 

شما زمانی ک به مشتریان هدیه میدهید ، نا خودآگاه باعث جذب مشتری از طریق دوستان و آشنایان یا حتی اطرافیان مشتریان خود هستید.

 9. ویدیو ، حتی بهتر از متن
 

آپارات ، یوتیوب بعد از گوگل بیشتر بازدید جهانی را دارند پس میتوانید با تهیه و تولید یک ویدیو کوتاه تبلیغات رایگان پر بازدیدی داشته و به راحتی جذب مشتری کنید.

10 .مصالحه با رقبا
 

با رقبای خود دوستی کنید ، یکی از قدیمی ترین راه های جذب مشتری دریافت بک لینک از همکاران و هم صنفان خود است.

 11. آگهی 15 روزه رایگان در رایا

شا میتونید از منو بالا و زدن روی گزینه آگهی رایگان به صورت کاملا رایگان یک ماه کسب و کار خودتون رو داخل کسب و کار رایا ثبت نمایید.

فرم ثبت سفارش

برای ثبت سفارش فرم زیر را تکمیل نموده تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.